Достапни линкови

Вашингтон: Зголемен степенот на тревога од терористички напад


Соединетите држави го зголемија степенот на тревога, поради зголемената опасност од терористички напади. Опасноста од терористички напад, од „жолто“ сега е на „портокалово“ ниво, или второ највисоко ниво за опасност од терористички напад. Зголемувањето на степенот на тревога, следуваше веднаш по говорот на претседалот Буш во кој тој му даде 48 часа на ирачкиот претседател Садам Хусеин да ја напушти земјата.
XS
SM
MD
LG