Достапни линкови

Анкара: Владата ќе преземе итни мерки за распоредување војници на САД


Политичките и воени лидери на Турција информираа дека владата на оваа земја ќе преземе итни мерки со што ќе се овозможи распоредување на војниците на Соединетите држави на нејзина територија. Оваа е соопштено по разговорите во кои учествуваа функционери на турската влада, претседателот Ахмет Неждет Сезар и воени претставници.
XS
SM
MD
LG