Достапни линкови

Москва: Путин ги повика жителите на Чеченија да учествуваат во референдумот


Рускиот претседател Владимир Путин ги повика жителите на Чеченија да учествуваат на референдумот за Уставот на таа република, што треба да се одржи на 23-ти овој месец. Референдумот е најзначајниот чекор во борбата против хаосот, а новиот Устав ќе и обезбеди на Чеченија широка автономија во рамките на Русија, порача Путин.
XS
SM
MD
LG