Достапни линкови

Нусеират: Девет Палестинци убиени во напад на израелските сили


Најмалку 9-мина Палестинци биле убиени, а 20-тина повредени во најновиот упад на израелските сили во бегалскиот камп Нусеират во појасот Газа, соопштија палестински извори. Израелската армија денеска ги обнови и блокадите на Западниот Брег и во Газа, како превенција од можни одмазнички акции на палестинските милитанти.
XS
SM
MD
LG