Достапни линкови

Белград: Зоран Живковиќ кандидат за мандатар на новата влада


Потпретседателот на Демократската партија Зоран Живковиќ е кандидат за мандатар за состав на нова влада на Србија, по убиството на претседателот и премиерот Зоран Ѓинѓиќ. За новата влада треба да се изјасни собранието на Србија.
XS
SM
MD
LG