Достапни линкови

Тел Авив: Израел подготвен за одговор на ирачки напади


Израелскиот министер за одбрана Шаул Мофаз изјави дека неговата земја е подготвена да одговори на ирачките напади за време на американската интервенција. Во Заливската војна Ирак врз израелските градови истрела 39 ракети од типот Скад.
XS
SM
MD
LG