Достапни линкови

Багдад: Продолжува уништувањето на ракетите Ал Самуд 2


Во Ирак денеска продолжи уништувањето на ракетните системи Ал Самуд 2. До сега се уништени 68 од 120 ракетни системи кои Багдад ги поседуваше, а се со дострел поголем од дозволениот.
XS
SM
MD
LG