Достапни линкови

Кашмир: Единаесет индиски полицајци убиени во напад на полициска станица


Единаест индијски полицајци биле убиени , а пет биле ранети во нападот на муслиманските бунтовници врз една полициска станица во Кашмир. Во индискиот дел на Кашмир во судирите меѓу муслиманските бунтовници и индиските сили од 1989 година животот го загубиле 40 илјади лица.
XS
SM
MD
LG