Достапни линкови

Пекинг: Вен Џибао нов премиер на Кина


Кинескиот парламент денеска за нов премиер го избра Вен Џибао. Тој го наследува 60 годишниот Жу Ронгџи. Вчера беше за нов претседател на Народна Република Кина, во рамките на промените, беше избран Ху Џинтао лидерот на комунистичката партија.
XS
SM
MD
LG