Достапни линкови

Белград: Уапсен еден од осомничените за убиството на Ѓинѓиќ


Полицијата во Белград соопшти дека е уапсен едниот од главните осомничени за убиството на премиерот Зоран Ѓинѓиќ. Станува збор за Млаѓан Мициќ еден од шесте водачи на таканаречениот Земунски мафијашки клан. Досега во рамките на истрагата, српската полиција привела повеќе од 180 лица.
XS
SM
MD
LG