Достапни линкови

Багдад: Илјадници Ирачани на улиците во Багдад во знак на поддршка на Хусеин


Илјадници ирачани денеска излегоа низ улиците во Багдат, за да му изразат подршка на ирачкиот претседател Садам Хусеин, поради се поголемата извесност за започнување на војна во земјата. Инаку денеска повеќе илјади демонстранти протестираа во Франкфурт, Москва во Токио и Каиро, спротивставувајќи се на американската воена интервенција врз Ирак.
XS
SM
MD
LG