Достапни линкови

Еквадор: 26 загинати во сообраќајна несреќа


26 лица загинаа, а 17 се повредени во сообраќајна несреќа која се случила во близина на главниот град на Еквадор. До несреќата дошло откако автобусот на еквадорскиот јавен превоз, излетал од патот по кој сообраќал и се урнал во бездна длабока околу 150 метри.
XS
SM
MD
LG