Достапни линкови

Тел Авив: Израел го демантира извештајот на „Фокс њуз“


Израелски воени извори, денеска ги демантираа информациите дека Багдат, пренел ракетен систем со среден дострел од источниот во јужниот дел на Ирак, од каде што може да го погоди Израел. Радиото цитирајќи официјални претставници во израелската армија, јави дека извештајот на американската ТВ станица „Фокс Њуз“ можеби бил ,,политички мотивиран“.
XS
SM
MD
LG