Достапни линкови

Западен брег: Најмалку десет Палестинци загинаа во акција на израелската војска


Најмалку десет палестинци загинале во денешната акција на израелската војска на Западниот брег. Израелските сили, како што јавија агенциите, влегле во кампот Џенин во потрага по осомничени милитанти при што дошло до жестока престрелка со палестинците.
XS
SM
MD
LG