Достапни линкови

Вашингтон: Буш бара итно отворање на турскиот воздшен простор


Американскиот претседател Џорџ Буш официјално побарал од новиот турски премиер Реџеп Ердоган итно отворање на воздушниот простор над Турција за потребите во евентуалната војна против Ирак. За тоа треба да реши владата која Ердопган треба да ја состави, а конечната одлука треба да ја донесе парламентот.
XS
SM
MD
LG