Достапни линкови

Белград: Уапсени 40 лица од „Земунската мафија“


Српската полиција соопшти дека уапсила околу 40 лица, кои се директно или индиректно поврзани со „Земунската мафија“ која Владата на Србија ја обвини за убиството на премиерот Зоран Ѓинѓиќ. Шефот на белградската полиција Милан Обрадовиќ, изјави дека по увидот е констатирано дека убиството на Ѓинѓиќ, го извршиле три непознати лица. Едниот од нив бил вооружен со пушка со оптички нишан, а останатите двајца со пиштоли. Ова е прво обраќање на полицијата по вчерашното убиство на премиерот Зоран Ѓинѓиќ.
XS
SM
MD
LG