Достапни линкови

Париз: Франција го одобрува новиот британски предлог со шест услови за Ирак


Франција го одби новиот британски предлог со шест услови за Багдат, кои имаа за цел одложување на војната во Ирак, изјави франускиот министер за надворешни работи Доминик Де Вилпен. „Не станува збор за тоа на Ирак, да му дадеме време пред да употребиме сила, туку да продолжиме со мирно разоружување на земјата,“ изјави Де Вилпен.
XS
SM
MD
LG