Достапни линкови

Багдад: Хусеин испратил 35 милиони долари на семејствата на Палестинците жртви на израелската војска


Ирачкиот претседател Садам Хусеин, им испратил 35 милиони долари на семејствата на палестинците кои беа убиени за време во судирите со израеслката војска, во изминатите 29 месеци. Ибрахим Занен, портпарол на Арапскиот ослободувачки фронт, кој е близок на Садамовата Баат партија, изјави парите им се подарени на 26 палестински семејства. Меѓу нив се и фамилии, чии членови на семејства биле припадници на движењето Хамас и исламски џихад.
XS
SM
MD
LG