Достапни линкови

Вашингтон: Америка испрати два проектили „Патриот“ во Турција


Америка испрати два проектили од типот ,,Патриот,, во Турција, која стравува од евентуален напад по започнувањето на војната во Ирак. Претходно Турција, побара од Советот на НАТО заштита на земјата поради можниот напад од Ирак.
XS
SM
MD
LG