Достапни линкови

Авганистан: Нападнат конвој американски специјалци


Конвој на американските специјални сили бил нападнат во источниот дел на Авганистан. Портпаролот на американската армија Роџер Кинг, соопшти дека 20 авганистански напаѓачи отвориле оган на конвојот, при што било возвратено од американската армија. Во престрелката петмина авганистански напаѓачи се убиени, а двајца се приведени.
XS
SM
MD
LG