Достапни линкови

Белград: Прогласена вонредна состојба


Вршителот на должноста претседател на Србија Наташа Мициќ прогласи вонредна состојба во земјата. Таа ги повика војската, органите за безбедност, правосудните органи да се обединат околу целта за пронаоѓањето на извршителите на атентатот над Ѓинѓиќ. Вонредната состојба е прогласена на барање на владата на Србија.
XS
SM
MD
LG