Достапни линкови

Флорида: Тестирана најсилната конвенционална бомба


Американското воено воздухопловство синоќа на полигон во Флорида изврши успешно тестирање на најсилната конвенционална бомба од својот арсенал. Официјален претставник соопшти дека станува збор за бомба од 9 илјади и 450 килограми, која се нарекува мајка на сите бомби. Се смета дека овој тест е порака до Ирак за американската воена моќ.
XS
SM
MD
LG