Достапни линкови

Виена: Состанок на министрите на државите членки на ОПЕК


Министрите на државите членки на ОПЕК денеска се срекаваат во Виена. Тема на разговори состојбата на светскиот пазар на нафта, односно на кој начин ке се одговори на евентуалниот недостаток на испорака на нафта од Ирак во случај да има воен напад врз оваа земја.
XS
SM
MD
LG