Достапни линкови

Брисел: Поздравени позитивните резултати од референдумот во Малта


Лидерите на Европската Унија го поздравија позитивниот референдум во Малта за членство во Европската Унија. Гласање ќе се одржи во уште 9 те земји кои треба станат членки на Унијата во мај 2004. Следниот референдум е во Словенија на 23 март.
XS
SM
MD
LG