Достапни линкови

Токио: Северна Кореа истрелала проектил во морето


Јапонија и Јужна Кореја соопштија дека Северна Кореја истрелала проектил во морето што не бил директна закана за безбедноста на Јапонија. Се претпоставува дека станува збор за тестирање на ракети наменети за уништување бродови од копно.
XS
SM
MD
LG