Достапни линкови

Багдад: Напад на американски-британски авиони во зоната за забранети летови


Американско – британските воени авиони во зоната забранета за летови 100 километри југоисточно од Багдад синоќа нападнале 5 неименувани воени комуникациски центри. До нападите дошло откако од тие локации биле истрелани ракети земја – воздух кон сојузничките сили, соопшти американската централна команда.
XS
SM
MD
LG