Достапни линкови

Камбера: Протеран ирачки дипломат поради шпиунажа


Австралискиот министер за надворешни работи Александар Даоунер одлучи да протера од својата земја ирачки дипломат порди како што се наведува шпиунажа. Оваа одлука министерот, Даоунер ја донел откако Вашингтон од Автсралија побара да ги преиспита актиностите на ирачките дипломати кои се ангажирани во оваа земја. Австралија испрати 2 илјади војници како подршка на американските и британки трупи за евентуалната воена акција против Ирак.
XS
SM
MD
LG