Достапни линкови

Тирана: Албанија ќе испрати војници во персискиот залив


Албанија соопшти дека ќе прати свои војници во персискиот залив, како подршка за американските трупи во евентуалната војно потив Ирак. Албанскиот премиер Фатос Нано изјаи дека на вонредната седница на владата одлучно е да се испратат командоси во Ирак и дека на САД и се дозволува да ја користат албанската триорија и воздушниот простор во војната против Ирак.
XS
SM
MD
LG