Достапни линкови

Ирак: Бомбардирани цивилни постројки во југозападен Ирак


Американски и британски авиони бомбардираа цивилни постројки во провинцијата Ал Анбар во југозападниот дел на Ирак, изјави портпаролот на ирачката армија. Тој не соопшти дали во најновиот напад има загинати. Американското министертво за одбрана во петокот потврди дека во последните неколку денови повеќе од 600 американско-британски авиони го прелетале воздушниот простор над јужен Ирак, што е повеќе од вообичаените рутински патроли.
XS
SM
MD
LG