Достапни линкови

Прага: 19 загинати во автобуска несреќа


Најмалку 34 лица загинаа, во текот на минатата ноќ во две автобуски несреќи кои се случија во Чешка и во Индија. Индиската полиција соопшти дека 17 лица загинале, а 13 лица се потешко повредени, во автобуската несреќа која се случи во јужниот дел на Индија. Исто толку лица загинаа откако еден автобус во кој се наоѓале чешки туристи излетал од автопатот по кој сообраќал и паднал во бездна, во близина на местото Каплица, на чешко-австриската граница.
XS
SM
MD
LG