Достапни линкови

Токио: Анти воени протести


Околу 30 илјади луѓе се собраа денеска во Токио на антивоени протести против војната во Ирак. Демонстрантите кои протестираат во близина на седиштето на неколку јапонски министерства, побараа од јапонскиот премиер да не ја „продава земјата“. Јапонската влада ја подржува новата резолуција со која на Ирак ултимативно му се дава рок до 17 март да се разоружа.
XS
SM
MD
LG