Достапни линкови

Газа: Загинаа четворица Палестинци меѓу нив и еден од лидерите на Хамас


Четворица Палестинци меѓу кои и еден од лидерите и основачите на екстремистичката палестинска организација Хамас, загинаа денеска, откако израелските војници отвориле оган од хеликоптер, врз еден автомобил во појасот Газа, соопшти палестинската служба за безбедност. „Убиството на Ибрахим Ал Макадма, ќе предизвика нов бран војни против Евреите“ изјави претставникот на Хамас, Абдел Азиз ал Рантиси.
XS
SM
MD
LG