Достапни линкови

Москва: Поздравена одлуката на американскиот сенат


Руското министерство за надворешни работи ја поздрави одлуката на американскиот Сенат за ратификација на билатералниот договор за редукција на нуклеарното оружје. Московскиот договор предвидува намалување меѓу 1700 и 2200 од постојните стратегиски нуклеарни боеви глави.
XS
SM
MD
LG