Достапни линкови

Вашингтон: Американската јавност смета дека Буш веќе одлучил за војна


Две третини од американците веруваат дека претседателот Џорџ Буш веќе има донесено одлука за војна со Ирак. Само 26 проценти, според истражувањето на Си Би Ес, сметаат дека Бушовата администрација се уште разгледува и други опции.
XS
SM
MD
LG