Достапни линкови

Вашингтон: Американската дипломатија во финална фаза со Ирак


Ирак не се разоружува и одбивањето да се употреби сила е неприфатлив ризик, изјави на прес конференција во Белата Куќа американскиот претседател Џорџ Буш. Американската дипломатија е во финална фаза во врска со Ирак, рече Буш најавувајки дека Вашингтон ќе бара да се гласа за новата резолуција во Советот за Безбедност.
XS
SM
MD
LG