Достапни линкови

Палермо: Уапсен еден од шефовите на италјанската мафија


Италијанската полиција синоќа соопшти дека во Палермо е уапсен Салваторе Ринела, еден од шфовите на сицилијанската мафија по кој полицијата трагала цели осум години. Салваторе Ринела е важен „БОС„ на Коза ностра. Ова е уштен еден удар за мафијата, изјави обвинителот во судот во Палермо, Пјетро Грасо.
XS
SM
MD
LG