Достапни линкови

Бремен: Средба Шредер - Берлускони


Германскиот канцелар Герхард Шредер и италијанскиот премиер Силвио Берлускони се сретнаа денеска во германскиот град Бремен. Главна тема на развогорите се ситуацијата во Ирак, и Северно Корејската нуклеарна криза. Италија по прашањето за ирачката криза ја подржува политика на Соединетите држави, а Германија смета дека на инспекторите на Обединетите Нации за разоружување на Ирак, мора да им се даде уште време.
XS
SM
MD
LG