Достапни линкови

Скопје: Проштална средба на Бучковски со командантот на НАТО силите во Македонија


Македонскиот министер за одбрана Владо Бучковски, денеска во проштална средба ќе го прими командантот на Главниот штаб на НАТО силите во Македонија, генерал потполковник Гаетано Жаива. Главна тема на разговорите ќе биде, досегашната соработка меѓу НАТО и Министерството за одбрана, во рамки на мисијата ,,Сојузничка хармонија,, како и безбедносната ситуација во земјата. Во текот на овој месец, европските сили ќе ја преземат досегашната мисија на НАТО во Македонија.
XS
SM
MD
LG