Достапни линкови

Прага: 19 годишно момче се самозапали


Изутрината, во центарот на Прага, едно 19-годишно момче, се самозапалило, претходно поливајќи се со бензин. 40 минутнот обид на спасувачките екипи, да му помогнат на момчето кое се здобило со тешки опекотини, завршил неуспешно, бидејќи тој им подлегнал на повредите на пат до болницата. Мотивите за самоубиството сеуште не се познати, во моментов полицијата спроведува истрага.
XS
SM
MD
LG