Достапни линкови

Бразил: 140 лица настрадаа во текот на карневалот во Рио


Најмалку 140 лица настрадаа во насилството и несреќите во текот на карневалскиот викенд во Латинска Америка. Само на карневалот во Рио де Женеиро загинаа 72 лица, соопштија официјални лица. Во текот на викендот се случиле повеќе од 700-тини сообраќајни несреќи во кои загинаа 42 лица, а 240 се повредени. Бројот на загинати во Рио се зголеми за 21% повеќе во споредба со мината година.
XS
SM
MD
LG