Достапни линкови

Филипини: 16 загинати во експлозија на бомба на аеродром


Најмалку 16 лица загинаа, во денешната експлозија на бомба која се случила на меѓународниот аеродром во градот Давао кој се наоѓа во јужниот дел на Филипините, соопштија филипинските власти. При експлозијата повеќе од 20 лица се повредени, соопшти претставникот на филипинската полиција Конрадо Лаза.
XS
SM
MD
LG