Достапни линкови

Тирана: Парламентот одобри користење на територијата при евентуална војна во Ирак


Албанскиот парламент денеска ја одобри одлуката на Владата, за користење на дел од територијата како и воздушниот простор на земјата, доколку започне евентуалната воена интервенција врз Ирак. Албанскиот парламент ја подржува иницијативата за дипломатско решавање на ирачката криза, но смета дека е неопходно Ирак да биде разоружан.
XS
SM
MD
LG