Достапни линкови

Газа: Убиени осум Палестинци


Осум Палестинци биле убиени во нападот на израелската војска врз еден бегалски логор во појасот Газа. Во акцијата израелските војници го заробиле еден од основачите на милитантната организација Хамас Мохамад Таха. Палестинските власти го обвинија Израел дека ја користи преокупираноста на светската јавност со ирачкат криза за да ги интензивира воените операции во Газа.
XS
SM
MD
LG