Достапни линкови

Софија: Продолжува посетата на Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Софија ќе присуствува на свеченостите по повод 125 годишнината од ослободувањето на Бугарија од Отоманската империја што се луши по Руско-турската војна. Претседателите Путин и Прванов вчера потпишаа заедничка декларација за продлабочување на пријателските односи меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG