Достапни линкови

Газа: Убиено едно палестинско момче


Агенциите јавуваат дека едно палестинско момче е убиено откако ираелската војска влезе во бегалскиот камп во појасот Газа. Повеке од 20 палестинци се повредени во размената оган.
XS
SM
MD
LG