Достапни линкови

Багдад: Ирак презентираше суштински податоци за оружјето


Багдад презентираше податоци за суштински прашања во врска со ирачкото оружје, а за кои Обединетите нации повеке години бараат одговори. Советникот за разоружување на ирачкиот претседател Амер ал Сади соопшти дека се уништени големи количини на хемиско и биолошко оружје.
XS
SM
MD
LG