Достапни линкови

Вашингтон: Саудиска Арабија повеќе не е на црната листа на непочитувачи на религијата


Администрацијата на американскиот претседател Џорџ Буш одлучи Саудиска Арабија да не биде на црната листа на земји кои не ја почитуваат слободата на вероисповест, пишува во денешното издание на Њусвик. Според овој весник американскиот државен секретар Колин Пауел треба наскоро да ја објави листата на земји кои континуирано не ја почитуваат верската слобода.
XS
SM
MD
LG