Достапни линкови

Тајм: Меѓу 50 и 200 илјади војници на САД ќе останат во Ирак


Меѓу 50.000 И 200.000 илјади американски војници би требало да останат во Ирак по уништувањето на режимот на Садам Хусеин, пишува американскиот магазин Тајм. Според весникот тие во текот на шест месеци по симнувањето на Хусеин од власт би биле централна власт на територијата на Ирак.
XS
SM
MD
LG