Достапни линкови

Багдад: Ирак би можело да го стопира уништувањето на ракетите Ал Самуд


Советникот на ирачкиот претседател Садам Хусеин, Амер Ал Саади изјави дека земјата би можела да го стопира уништувањето на забранетите ракети Ал Самуд 2, доколку Соединетите држави продолжат со притисокот за инвазија на земјата, без согласност на ОН. Ирак во изминативе два дена уништи 10 од вкупно 120-те ракети Ал Самуд.
XS
SM
MD
LG