Достапни линкови

Талин: Денеска четврти избори од независноста на земјата


Во Естонија денеска се одржуваат генерални избори, четврти од независноста на земјата, по распадот на Советскиот сојуз. Околу 860 илјади избирачи ќе гласаат за 101 пратеник, а според истражувањата на јавното мислење, Партијата на Центарот, на градоначалникот на Талин Едгар Сависар би требало да добие најголем број гласови.
XS
SM
MD
LG